Konum

Karşıyaka; adına şarkılar, şiirler yazılan, methiyeler düzülen, eski çağlarda Kordelia adıyla Batılı seyyahların diline pelesenk olmuş İzmir’in gözbebeği ilçesidir.

Karşıyaka, İzmir Körfezi’nin kuzeyinde yer alır. En önemli özelliği, deniz kenarına kadar inen Yamanlar ormanları ve yemyeşil bahçeleri ile tarihin eski çağlarından bu yana, bir mesire ve eğlence yeri olarak adını duyurmuş olmasıdır.

Methis Hotel, tüm bu güzelliklerin merkezinde evinizin konforunu sunuyor.

Ulaşımın tüm ağlarıyla  donanmış Karşıyaka’dan ; Konak, Alsancak, Pasaport Göztepe’ye vapur, Üçkuyular’a ise arabalı vapur seferleri yapılmaktadır. Karşıyaka, Bostanlı ve Bayraklı’da birer iskele mevcuttur.

Ayrıca İzban seferiyle 30 dakika içerisinde Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilmeniz mümkün. Şehir merkezine vapur sefasıyla 15 dakikada varabiliyorken, 25 dakikada raylı sistem ulaşımıyla da gidebilmeniz mümkün.

Methis Hotel , tüm seminer ve kongre merkezleri, fuar alanları ve iş dünyasının yoğunlukla yer aldığı plazaların da orta noktasındaki konumuyla da zaman avantajı sağlıyor.

Şehri gezmek ve görülmesi gereken yerlerin tadını çıkarmak isteyenlerdenseniz, sizin için de doğru adres; Methis Hotel.

Karşıyaka-Bostanlı sahilinde yürüyüş yapmadan, Karşıyaka çarşıyı deneyimlemeden, Kuş Cenneti’nin eşsiz güzelliğini görmeden , Türkiye’nin ilk doğal yaşam parkı ünvanına sahip Sasalı Hayvanat Bahçesi’ne uğramadan Karşıyaka’yı solumuş olmazsınız.

Siz de evinizin rahatlığında ve ulaşımın içinde kaybolmadan konaklamak istiyorsanız, Methis Hotel sizleri ağırlamaktan onur duyar.

Şemikler Tren İstasyonu

1.2km

Vapur İskelesi

4km

Konak Şehir Merkezi

12km

Adnan Menderes Havaalanı

29km

Çevre Yolu

3km

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi

7.7km

Gaziemir Fuar Alanı

40km

Foça

53km